Rozszerzone naczynka czy teleangiektazje?

Rozszerzone naczynka, teleangiektazje lub pajączki naczyniowe to problem wielu kobiet i mężczyzn. Terminem tym określa się poszerzone naczynia przeświecające przez skórę. Rozszerzone naczynka mogą występować na skórze różnych okolic ciała, ale najczęściej spotyka się je na twarzy i nogach. Typowo pojawiają się w drugiej lub trzeciej dekadzie życia, ale mogą występować już u nastolatków.

Rozszerzone naczynka - przyczyny

Rozszerzone naczynka – przyczyny
Za pojawianie się rozszerzonych naczynek na twarzy lub nogach odpowiedzialne są przede wszystkim czynniki genetyczne. Do innych przyczyn zaliczamy: otyłość, ciążę, brak ruchu, zaburzenia hormonalne, nadciśnienie tętnicze, nadmierne opalanie, częste przebywanie w mroźnym klimacie.

Zabiegi laserowe

Najskuteczniejszym sposobem usuwania rozszerzonych naczynek są zabiegi laserowe.
Laser emituje wiązkę światła, która jest absorbowana przez hemoglobinę, czyli czerwony barwnik krwi obecny z naczynkach. Energia wiązki światła doprowadza do całkowitego zamknięcia naczynka w wyniku działania odpowiedniej temperatury. Laserowe zamykanie naczynek jest zabiegiem bezpiecznym i bardzo celowanym. Emitowana w czasie zabiegu wiązka światła działa tylko na wybrane naczynko. Laser nie uszkadza powierzchni skóry, eliminuje tylko niechciane zmiany naczyniowe. Po zabiegu laserowego usuwania naczynek skóra może być zaczerwieniona i nieznacznie obrzęknięta. Objawy te ustępują w ciągu paru dni po wykonanym zabiegu. Zabieg laserowy skutecznie leczy „pajączki” na twarzy, nogach oraz w innych okolicach.
Niezmiernie istotne jest odpowiednie zakwalifikowanie pacjenta do zabiegu. Należy pamiętać, że nie każdy laser do usuwania zmian naczyniowych nadaje się dla każdego pacjenta. Wybór metody leczenia zmian naczyniowych ustala doświadczony dermatolog w czasie konsultacji lekarskiej przed zabiegiem.
Bardzo często jako dermatolodzy słyszymy słowa pacjentów po wcześniejszych nieudanych próbach zamykania naczyń: „moje naczynka są oporne na laser”.
Chcemy bardzo wyraźnie podkreślić: NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO! Nieudane próby laserowego zamykania naczyń wynikają z nieodpowiedniego dobrania sprzętu, parametrów i braku doświadczenia.
Zabieg odpowiednim urządzeniem jest dobierany indywidualnie u każdego pacjenta w zależności od problemu. Wszystkie zabiegi wykonują lekarze dermatolodzy.

Przeciwwskazania

Istnieje kilka przeciwwskazań do wykonania zabiegu laserowego zamykania naczyń. Zabiegu nie wykonuje się m.in. w okresie ciąży i karmienia piersią, skłonności do blizn i bliznowców, w przypadku współistnienia chorób prowokowanych promieniowaniem UV oraz podczas przyjmowania leków lub substancji uwrażliwiających na światło słoneczne.

Laserowe zamykanie naczynek w Royalderm:

Zapisz się na wizytę

Tel. 508 575 509
Pon- Pt: 7:00- 20:00
kontakt@royalderm.pl