Zabieg LimeLight

LimeLight jest nowoczesnym, wysokiej klasy intensywnym źródłem światła (IPL) emitującym szerokie pasmo fal o długości od 520 do 1100 nm.  Medyczne urządzenie LimeLight wykorzystuje w leczeniu zmian skórnych zjawisko wybiórczej fototermolizy. Impuls generowany przez LimeLight działając na tkankę wywołuje efekt fototermiczny. Światło ulega absorpcji przez cząsteczki zwane chromoforami, powodując miejscowy wzrost temperatury prowadzący do zniszczenia naświetlanej struktury. Chromoforami dla urządzenia LimeLight jest zarówno hemoglobina jak i melanina. Szerokie pasmo generowanych fal umożliwia zastosowanie LimeLight w leczeniu wielu zmian oraz chorób skóry.

Urządzenie medyczne LimeLight jest przeznaczone do usuwania m.in.:

 • Zmian naczyniowych tzn.: rozszerzonych naczynek krwionośnych / pojedynczych lub mnogich teleangiektazji (naczyń krwionośnych), naczyniaków, rumienia twarzy, naczyniaków płaskich lub jamistych oraz innych malformacji kapilarnych / naczyniowych
 • Zmian barwnikowych / pigmentacyjnych/ plam piegowatych /przebarwień posłonecznych
 • Zmian poikilodermicznych tzn. przebarwień i odbarwień
 • Zmian trądzikowych oraz trądziku różowatego
 • Odmładzanie skóry (fotoodmładzanie).

Zabiegu urządzeniem LimeLight nie wykonuje się  m.in. na opalonej skórze, w okresie ciąży i karmienia piersią, skłonności do blizn i bliznowców, w przypadku współistnienia chorób prowokowanych promieniowaniem UV oraz przyjmowania leków lub substancji uwrażliwiających na światło słoneczne.

Laser Cutera Ng:Yag

Laser Cutera Ng:Yag (Neodymowo-Yagowy) jest laserem medycznym służącym do leczenia wszystkich zmian naczyniowych. Fala w postaci wiązki emitowana przez laser Cutera Ng:Yag działa na hemoglobinę i niszczy / koaguluje naświetlaną strukturę wykorzystując zjawisko selektywnej fototermolizy. Generowania fala o długości 1064 pozwala na największą możliwą penetrację w głąb skóry. Daje to możliwość leczenia, nie tylko naczynek na twarzy, ale również dużych naczyń krwionośnych i żylnych na nogach.  Leczenie naczyń na nogach, ze względu ich anatomiczną wielkość i głębokość umiejscowienia w skórze, nie jest możliwe przy zastosowaniu większości dostępnych na rynku laserów. Możliwość usuwania zmian naczyniowych na nogach daje natomiast Laser Cutera Ng:Yag.

Laser Cutera Ng:Yag jest przeznaczony do usuwania m.in.:

 • Zmian naczyniowych tzn.: rozszerzonych naczynek krwionośnych / pojedynczych lub mnogich teleangiektazji (naczyń krwionośnych),
 • Małych i dużych naczyniaków,
 • Naczyniaków płaskich (malformacji kapilarnych typu port wine)
 • Naczyniaków jamistych,
 • Rozszerzeń żył,
 • Zmian naczyniowych na nogach
 • Zmian poikilodermicznych tzn. przebarwień i odbarwień
 • Blizn

Zabiegu Laserem Cutera Ng:Yag nie wykonuje się  m.in. na opalonej skórze, w okresie ciąży i karmienia piersią, skłonności do blizn i bliznowców, w przypadku współistnienia chorób prowokowanych promieniowaniem UV oraz przyjmowania leków lub substancji uwrażliwiających na światło słoneczne.

Laser Genesis

Laser Genesis (Nd:Yag / 1064 nm) jest laserem medycznym z wyjątkową opatentowaną strukturą impulsu dającą możliwość bezpiecznego leczenia także opalonej skóry. Starzenie się skóry, objawiające się powstawaniem delikatnych i głębokich zmarszczek, naczynek krwionośnych, zwiotczeniem, ścieńczeniem, szorstkością i ogólną zmianą jej wyglądu, jest wynikiem kumulacji działania promieniowania słonecznego oraz upływu czasu. Laser Genesis usuwa drobne naczynia krwionośne i przyspiesza proces regeneracji poprzez stymulację fibroblastów do produkcji kolagenu. U pacjentów z objawami starzenia skóry oraz rozległymi zaczerwienieniami rozwiązaniem jest zatem zabieg laserem Genesis. Skóra po zabiegu przybiera młodszy wygląd i się wzmacnia. Poprawie ulega jej kolor, struktura i napięcie. Zabieg jest przeznaczony dla osób aktywnych, które nie mogą pozwolić sobie na długi okres rekonwalescencji.

Laser Genesis (Nd:Yag / 1064 nm) jest przeznaczony do m.in.:

 • Odmładzania skóry
 • Spłycania / usuwania zmarszczek
 • Leczenia trądziku różowatego
 • Leczenia rumienia / zaczerwienienia twarzy
 • Leczenia blizn, w tym blizn przerosłych (hipertroficznych) i bliznowców (keloidów)
 • Leczenia zmian poikilodermicznych tzn. przebarwień i odbarwień

Zabiegu Laserem Genesis nie wykonuje się  m.in. w okresie ciąży i karmienia piersią, skłonności do blizn i bliznowców, w przypadku współistnienia chorób prowokowanych promieniowaniem UV oraz przyjmowania leków lub substancji uwrażliwiających na światło słoneczne.

Laser Pearl Fractional

Laser Pearl Fractional (Er:YSGG, skandowo-galowo-itrowy z domieszką erbu) to laser stosowany w zaawansowanym odmładzaniu skóry oraz leczeniu jej głębokich uszkodzeń m.in. blizn. Laser Pearl Fractional za pomocą fali o długości 2790nm umożliwia usunięcie oraz przebudowę uszkodzonych struktur skóry wykorzystując zjawisko frakcjonowanej fototermolizy. Metoda frakcjonowanej fototermolizy jest doskonałą opcją terapeutyczną dla pacjentów z umiarkowanymi i/lub dużymi zmarszczkami, bliznami czy nieprawidłowościami w fakturze skóry. Stopień uzyskanej poprawy zależy od energii użytej w trakcie zabiegu. Okres rekonwalescencji po przeprowadzonym zabiegu uzależniony jest od poziomu planowanej fotoablacji w trakcie zabiegu. Frakcjonowana fototermoliza jest doskonałą metodą dla pacjentów z uszkodzeniami skóry wymagającymi zastosowania zaawansowanych technik zabiegowych.

Laser Pearl Fractional (Er:YSGG, skandowo-galowo-itrowego z domieszką erbu) jest przeznaczony do m.in.:

 • Leczenia utrwalonych zmarszczek
 • Przebudowy struktury skóry tzw. „resurfacing skóry”
 • Leczenia blizn potrądzikowych
 • Leczenia blizn pourazowych/pooperacyjnych
 • Leczenia ognisk rogowacenia słonecznego.

Zabiegu Laserem Pearl Fractional nie wykonuje się  m.in. w okresie ciąży i karmienia piersią, skłonności do blizn i bliznowców, w przypadku współistnienia chorób oraz przyjmowania leków upośledzających procesy gojenia, jak również chorób prowokowanych głębokimi urazami.