Centrum badań klinicznych

W Royalderm prowadzimy badania kliniczne zgodnie z wymogami ICH – GCP oraz zapewniamy specjalistyczną opiekę medyczną naszym pacjentom.

Nasz zespół badawczy posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu badań klinicznych w różnych schorzeniach dermatologicznych takich jak łuszczyca, trądzik, atopowe zapalenie skóry i wielu innych.

Prowadzone przez nas badania dotyczą nowoczesnych terapii, w tym leków biologicznych, leków biopodobnych i małych molekuł. Leki badane są w fazie badań klinicznych II, III lub IV fazy i nie są dostępne w aptekach. Pacjent, który decyduje się na leczenie w badaniu klinicznym nie ponosi z tego tytułu żadnych kosztów. Zgoda pacjenta na leczenie w badaniu jest dobrowolna i może być wycofana w każdym momencie, bez podania przyczyny. W trakcie brania udziału w badaniu pacjent przychodzi na regularne kontrole do Ośrodka w celu oceny skuteczności i bezpieczeństwa leczenia.

Każde badanie kliniczne jest zaaprobowane przez Ministra Zdrowia, Komisję Bioetyczną oraz Centralną Ewidencję Badań Klinicznych w Warszawie. Organy nadzorujące badania kliniczne w Polsce, przed wydaniem pozwolenia na prowadzenie badania z użyciem danego leku, muszą jednoznacznie uznać, że korzyści dla chorego są większe niż potencjalne ryzyko. Sponsorami badań są firmy farmaceutyczne i biotechnologiczne, które przeprowadzają badanie kliniczne w celu oceny bezpieczeństwa i skuteczności danego leku.

Rekrutacja do badań klinicznych

Do udziału w leczeniu w ramach badań klinicznych poszukujemy pacjentów chorujących na:

Łuszczycę
Atopowe zapalenie skóry
Łysienie plackowate

 

Zainteresowane osoby prosimy o kontakt:

dr Agnieszka Nawrocka – anawrocka@royalderm.pl
dr Aleksandra Bolewska – abolewska@royalderm.pl
lub o kontakt z recepcją kliniki: tel.508-575-509.